Základní škola Fr. Plamínkové

s rozšířenou výukou jazyků Praha 7, Františka Křížka 2

20191018 102458

V týdnu od 13. do 18. října jsme přijali druhou skupinu francouzských žáků z College Tremolieres de Cholet. Od nedělního odpoledne až do pátečního rána strávilo 13 francouzských žáků v rodinách svých českých kamarádů. Naši francouzští kolegové navštívili některé vyučovací hodiny, prošli si centrum Prahy, Botanickou zahradu, společně jsme navštívili Tábor a dílny v Šestajovicích. V době, kdy měli žáci volno, užívali a poznávali, jak se žije našim dětem v Praze. 
 
Na závěrečném večírku jsme shlédli videa, retrospektivu celé spolupráce obou škol, která trvá již od roku 2016, a také videa z končícího týdne, která společnými silami sestříhaly naše a francouzské děti pod odborným dohledem Adama Križanského, IX.B (Merci!) Večer jsme se potkali i s bývalými žáky - účastníky výměnného pobytu v loňském školním roce a dojemně tak zakončili další vydařený projekt.
 
Byl to náročný, ale překrásný týden, plný objevování jiných světů a zvyků, objevování svých možností, skrytých dovedností či francouzských slovíček. Francouzštináři se snažili ze všech sil využít dosud nabyté jazykové znalosti a se ctí se s tímto nelehkým úkolem popasovali. Nebylo to snadné, ale všichni týden zvládli na výbornou a loučili jsme se opět v slzách.
 
Velké poděkování za celou organizaci patří všem kolegům, kteří se Francouzů ujali ať už ve svých hodinách nebo je doprovodili při výletech. Za nenahraditelnou pomoc nejen s organizací, za podporu a pohodu při realizaci celého projektu od jeho úplného počátku děkuji moc paní učitelce Hořejší.
 
Děkujeme všem rodinám, které přijaly francouzské žáky a na týden přizpůsobily chod svých domácností. Děkujeme všem žákům, kteří se Francouzům věnovali, i přesto, že v projektu třeba původně vůbec nebyli, a pomohli tak moc svým spolužákům. A především moc děkujeme rodině Martinákových, Pražákových a Križanských, bez jejichž pomoci by bylo všechno o mnoho složitější. Děkujeme vám za vstřícnost a veškerou péči.
 
S úctou a poděkováním
Marie Mrkusová

EasyCookieInfo