Základní škola Fr. Plamínkové

s rozšířenou výukou jazyků Praha 7, Františka Křížka 2


SHRNUTÍ ČINNOSTI ŠKOLNÍHO PARLAMENTU ZA ROK 2022
"Všichni ho znají, někteří ho možná potajmu obdivují, jiní se snaží vyhnout členství v něm... a přesto nikdo, kdo není jeho nedílnou součástí, vlastně netuší, co je náplní jeho práce a jeho posláním. Ano, řeč je o našem školním parlamentu, jež je u nás zaveden již po dlouhá léta a každým rokem se jeho organizace a schopnosti posouvají na nové úrovně. Tento rok parlamentáři v čele s paní učitelkou -a skvělou organizátorkou a posluchačkou - Radkou Tůmovou, též nelenili. Na svých schůzkách, které mají každý měsíc, pravidelně řešili strasti každodenního školního života (od problémů se spolužáky až po přeorganizování tabulí ve třídě), ale hlavně jeho světlé stránky (projektové dny, školní akce, nové vybavení do tříd...). Stejně jako jejich předchůdci, i oni dostali za úkol ukázkově reprezentovat své třídy, prosazovat své nápady, podílet se na přípravě projektových dnů a především zpestřovat šedé dny plné studia svým spolužákům - jsme přesvědčeni, že se tohoto svého poslání zhostili se ctí a přejeme jim i paní učitelce, aby se i na druhé pololetí letošního školního roku dalo vzpomínat se stejnou pýchou a úsměvem na tváři. Jen tak dál, parlamentáři!"


Školní parlament se skládá ze zástupců jednotlivých tříd od 3. do 9. ročníku, kteří se zabývají řešením problémů školy a návrhy žáků na změny ve škole. Parlament se schází každou druhou středu, vyjma prázdnin a státních svátků. 

Prostřednictvím školního parlamentu žáci komunikují s vedením školy, mají možnost pořádat různé akce a dozvídat se nové informace o dění ve škole.


pdfŘád školního parlamentu

Zápisy ze schůzí školního parlamentu - ZDE

EasyCookieInfo