Základní škola Fr. Plamínkové

s rozšířenou výukou jazyků Praha 7, Františka Křížka 2

img 20180512 191650

Odjíždíme
 
Milí rodiče,
 
Poslední den jsme strávili v malebném přímořském městečku Palamós. Malinko jsme změnili původní plány, ale nikdo nelitoval. Po krátké procházce jsme dorazili na nádhernou písečnou pláž, kde si užil každý. Odpočinku, řádění ve vodě, zmrzliny a jiných dobrot, zkrátka letní pohody jak se patří. V pozdní odpoledne lákal nedaleký castel k prozkoumání. Krásnou vyhlídkou jsme se rozloučili s mořem.
 
Kolem šesté jsme se vrátili do městečka a využili čas na poslední nákupy. Nakoupili jsme i dostatečně zásoby na cestu zpět do Prahy a teď už sedíme v autobusu a uhaníme domů.
 
Pokud vše pojede hladce, budeme v Praze kolem 21h, máme před sebou ještě více než 1600km. Jakmile budeme v ČR, napíšu všem SMS.
 
Odjíždíme a bude se nám moc stýskat, ale všichni už se také těšíme domů. 
 
Druhý den v Barceloně
 
Milí rodiče,
 
Druhý den jsme zahájili prohlídkou překrásného skanzenu Poble Espanyol, kde jsme si prohlédli všechny španělské regiony, typické stavby a náměstíčka, řemesla a také výhled na celé město. 
 
Po obědě se naše skupina rozdělila a fotbaloví nadšenci vyrazili na prohlídku Camp Nou. Ostatní se vydali na Mont  Juic a do galerie Miró. Obě skupiny byly nadšené a plné dojmů se sešly v nákupním centru, kde všichni pořídili krásné módní kousky a suvenýry. 
 
Po večeři jsme ještě trochu trénovali na závěrečnou školní akademii, rychle se setmělo a poslední den v Barceloně byl za námi.
 
Teď už vás zdravíme z autobusu, přesouváme se po pobřeží, a u moře si užijeme poslední den ve Španělsku.
 
Pozdrav z Barcelony

Milí rodiče,

První den v Barceloně byl náročný, ale moc jsme si ho užili. Začali jsme prohlídkou Gaudího chrámu Sagrada Familia, kde nám paní průvodkyně vysvetlila symboliku fasád a celkovou koncepci výstavby. Pak jsme se přesouvali do Gotické čtvrti, kde jsme obdivovali úzké uličky, vysoké domy či útulná náměstí.
U katedrály jsme se odměnili zmrzlinou a pak svižným krokem došli k autobusu, který na nás již čekal, aby nás odvezl do hostelu.
Ubytování máme opět pěkné, v historické budově s neobvyklou architekturou jsou jednoduché, ale naprosto postačující pokojíčky.
Kolem 18h jsme ještě zvládli prohlídku Park Guëll, který máme od hostelu co by kamenem dohodil.
Po večeři jsme byli všichni utahaní, aby ne, ušli jsme téměř 14km! Zasloužený odpočinek na sebe nedal dlouho čekat a máme za sebou další noc.
Utíká nám to tu až moc rychle, ale počasí máme perfektní, slunečno a akorát teplo na procházky po městě.
Všichni moc pozdravují!

 
Druhý den v katalánsku

Milí rodiče,

Včerejší deštivá noc spáchla prach z cest a my jsme vyrazili do Figueres, do muzea slavného surrealistického umělce Salvatora Dalího, kde jsme strávili chladnější dopoledne.

Poobědvali jsme v autobusu, který nás převezl do slunné Girony. Prošli jsme si krásně vyzdobené město, kde probíhal květinový festival, dali si zmrzlinu a vyrazili k domovu.

Plánovaná procházka po pobřeží a loučení s mořem bylo nakonec velmi krátké. Zalekli jsme se blížící se bouřky a vrátili se do hostelu. Tam už ale bylo jen krásně a slunečno, a tak si všichni až do večeře užívali volna po svém.

Nyní se přesouváme do Barcelony, svítí sluníčko a moc se těšíme. Všichni pozdravují!

 
 
První den v Katalánsku
Milí rodiče,
 
tolik obávaná cesta autobusem utekla jako voda, do cíle jsme dorazili s dvouhodinovým předstihem. Čas jsme využili k návštěvě nedalekých ruin, které skrývají velmi zajímavou historii, jak jsme se dozvěděli z překrásného videa. Celé iberijsko a řecko římské město jsme si prošli a na oběd se vrátili do hostelu.
 
Vaří tu moc dobře, na výběr je z několika jídel a chodů. Po obědě už jsme měli připravené pokoje, čisté a utulné, byť skrývají vícero lůžek. 
 
Odpoledne jsme díky krásnému počasí mohli strávit na pláži a krátkou procházkou po pobřeží. Po výtečné večeři jsme všichni unavení a těšíme se do postýlek.