Základní škola Fr. Plamínkové

s rozšířenou výukou jazyků Praha 7, Františka Křížka 2

zuza

VELMI DŮLEŽITÁ A KRÁSNÁ ZPRÁVA: PLAVBA PŘES KANÁL LA MANCHE

POJĎME VŠICHNI FANDIT NAŠÍ PANÍ UČITELCE!

JSME NÁRAMNĚ PYŠNÍ, PROTOŽE PANÍ UČITELKA PROCHÁZKOVÁ SE POKUSÍ ZDOLAT KANÁL LA MANCHE.

PODPOŘÍME JI SPOLEČNĚ? VEDENÍ ŠKOLY A VŠICHNI KOLEGOVÉ PANÍ UČITELKU JEDNOZNAČNĚ PODPOŘÍ, A TO I FINANČNĚ. KAŽDÝ PŘISPĚJEME NA MOŽNOST USKUTEČNIT TENTO SEN A OHROMNÝ VÝKON. PŘIDÁTE SE NĚKDO K NÁM?

PŘISPĚT MŮŽETE NA TRANSPARENTNÍ ÚČET ZŘÍZENÝ POUZE K TOMUTO ÚČELU 2601327497/2010

Jsme velmi pyšní na to, že v našich řadách působí mladí a nadšení pedagogové, kteří kromě skvělé práce ve škole zvládají i vrcholové sportovní výkony. Mezi takové jistě patří i paní učitelka Zuzana Procházková. Paní učitelka se rozhodla zdolat kanál La Manche a my ji v tom rozhodně podpoříme. Jak to celé funguje?

Kanál La Manche měří v nejužším místě 33 km a právě zde se pokoušejí změřit své síly plavci z celého světa. Plavby přes Kanál se konají v termínu od června do září. Každý plavec si zamluví lodivoda s předstihem přibližně dva až tři roky. Ten ho má za úkol navigovat na druhý břeh. Během pokusu je na lodi lodivod, rozhodčí, který dohlíží na dodržování pravidel a tým, který plavce krmí, povzbuzuje a dohlíží na jeho zdravotní stav. Nejrychlejší čas jedním směrem je 7 hodin a 17 minut a nejpomalejší čas je 26 hodin a 50 minut. Asi největší obtíže mají plavci s chladnou vodou (cca 15°C až 18°C) a silnými proudy. Nepříjemné jsou i medúzy, velké lodě, odpadky a nečistoty. Přesto (nebo možná proto) La Manche láká k překonání.

Naše Zuzka si pro svůj sen zvolila termín 3. srpna – 8. srpna 2018, jejím lodivodem bude Reg Brickell na lodi Viking Princess. Náklady na tuto dobrodružnou výpravu jsou vysoké (lodivod cca 2500 liber, Channel swimming association cca 500 liber, dále náklady na cestu, ubytování a trénink). Naší paní učitelku chceme proto podpořit na její cestě za dobrodružstvím. Chcete-li se přidat, můžete přispět na transparentní účet zřízený k tomuto účelu 2601327497/2010. Každý příspěvek pomůže paní učitelce zdolat Kanál La Manche z Anglického Doveru zpět do Evropy, do Francie.

Všem, kteří se k nám přidáte a paní učitelku Procházkovou podpoříte, moc děkujeme. A paní učitelce přejeme hodně sil a klidné moře. Všichni moc budeme fandit, nebudeme ani dýchat a těšíme na vyprávění po návratu.