Základní škola Fr. Plamínkové

s rozšířenou výukou jazyků Praha 7, Františka Křížka 2

IMG 1286

Ve dnech 8. - 12. 5. 2017 jsme přivítali skupinu francouzských žáků z Collège de Trémolières, Cholet, kteří přijeli v rámci výměnného pobytu do Prahy. Ubytováni byli v rodinách našich dětí, které se na své francouzské kamarády moc těšily.

I přes chladné počasí a státní svátek jsme v pondělí zahájili společnou hrou na Letné, v úterý Francouzi poznali centrum Prahy a Pražský Hrad a odpoledne si užili ve svých rodinách. Věnovali se nejrůznějším činnostem od nakupování přes Matějskou pouť, či s našimi dětmi navštívili jejich odpolední kroužky. Ve středu jsme se všichni vydali na celodenní výlet na hrad Český Šternberk, kde jsme absolvovali zajímavou prohlídku v češtině a ve francouzštině, a velmi dobrodružnou cestou jsme se vrátili zpět domů. Ve čtvrtek jsme už za krásného počasí ve škole grilovali a soutěžili, zkrátka strávili jsme moc příjemné odpoledne s rodiči, učiteli i dětmi. Pátek patřil návštěvě hodin v naší škole, aby Francouzi viděli, jak se liší české a francouzské školy. A pak už jen loučení, slzy, dojemná slova díků a snad i plány na další setkání.

Moc děkujeme paní učitelce Marii Eiblové a Anně Hořejší, které věnovaly téměř rok svého života organizačním přípravám obou částí výměny, svá středeční rána Česko-francouzským ateliérům a svůj volný čas žákům naší školy. Dále děkujeme všem kolegům a kolegyním, kteří se zapojili do příprav i realizace celého týdne a také rodičům, kteří se francouzským dětem vzorně věnovali. Velké díky patří i našim dětem, které celý rok s nadšením spolupráci realizovaly.